پخش موزیک :

دوستان گلم این گوشی از لحاظ پخش موزیک فرق زیادی با n82 و n95 8gb نداره به خصوص n95 که خیلی صداشون شبیه از نظر بلندی صدا از n82 صداش بیشتره ولی با n95 برابره حالا یه کم بیشتره ولی با n96 که مقایسش کردم از نظر بلندی یه کم صداش کمتره از لحاظ کیفیت تقریبا میشه گفت در حد n96 هست پس در کل n97 تو آیتم اول از نظر بلندی و کیفیت صدا خوب عمل میکنه .

نکته >>> دوستان اگه میبینید من با گوشیهای دیگه مقایسه میکنم برای اینه که شماها معمولا اون گوشیها رو دارید یا باهاشون کار کردید اینکه میگم صداش مثلا از n82 بیشتره برای اینه که خیلیها صدای 82 رو شنیدن و دیگه براشون روشن میشه که97 صداش چه قدره.

------------------------------------------------------------------------

پخش ویدیو و کیفیت صفحه نمایش :

در این قسمت باز هم نوکیا شاهکار کرده به گونه ای که آدم از کار کردن با صفحه نمایش 3/5 اینچی و تاچ اسکرین بودن n97 خسته که نمیشه هیچ بلکه آدمو جذب میکنه n97 هم با صفحه نمایش 16 میلیون رنگ کیفیتش یه کم از 5800 هم بهتره چه از لحاظ گرافیکی و چه از لحاظ پخش ولی در مقایسه با n96 از نظر پخش ویدیو کم میاره و کیفیتش کمتره ولی از نظر گرافیک منوها و خود گوشی از n96 هم بهتره و در پایان اینکه n97 از لحاظ کیفیت lcd هم از این آیتم سربلند بیرون اومد و تاچ این گوشی بسیار حساس و جذابه و به جرات میشه گفت که از 5800 بهتره ( در تاچ بودن)

-------------------------------------------------------------------------

بدنه و قاب :

به جای اصلی ماجرا میرسیم که نکته بحث برانگیز n97 نوع باز شدن گوشیه که نه میشد گفت تاشوه نه کشویی ولی تا اندازه ای کشوییه دیگه الان اکثرا فکر میکنن که با باز و بسته کردن گوشی مشکل پیدا میکنن ولی اصلا این طور نیست فقط کافیه یک بار گوشیو باز کنید اون موقع میفهمید که شرکت نوکیا همینطوری گوشی نمیسازه باز و بسته شدن گوشی اونقدر جذابه که ظرافت و حساسیش رو میپوشونه البته اینو نباید فراموش کنید که حساس ترین گوشی نوکیا نسبت به ضربه همین n97 مخصوصا زمانی که گوشی بازه چون اگه از دستتون بیفته دیگه خدا رحمتش کنه چون بین بدنه رویی و زیری یک اتصال نازک برقراره که بسیار آسیب پذیره .

بازیها :

بازی کردن با n97 خیلی جذابه همانند 5800 اونم به خاطر صفحه نمایش 3/5 اینچیه که در کل بازی کردن با 97 بسیار دلچسبه

کیفیت دوربین ( عکاسی) :

نکته مهم اینجاست دوستان که واقعا جای تعجب داره که لنز استفاده شده در n95 و n96 و n82 و n97 یکیه ولی کیفیتشون فرق داره من خودم با n97 عکس که گرفتم و در کامپیوتر با n82 و n96 و n95 8gb مقایسش کردم دیدم کیفیتش از بقیه کمتره منظورم از کیفیت اینه که تصاویر دورتر و همانند گوشی های نام برده واضح نیستند و وقتی از یه شیئ عکس میگیری تصاویر پشت اون شیئ اصلا شبیه به خودشون نمیشن و تفکیک رنگ زیاد جالب نیست در کل این قسمت یه کم باعث ناراحتی من شد .
در ضمن باز هم فلش زنونی در کار نیست و از فلاش دوبل ال ای دی استفاده شده

فیلبرداری :

فیلمبرداری n97 هم با 30 فریم در ثانیه همانند n96 هست به قدری این دو گوشی شبیه به هم فیلم برداری میکنن که تشخیصشون مشکله ولی از n82 کیفیتش کمتره در کل فیلمبرداری این گوشی از عکسش بهتره و قابل قبوله

باتری :

یکی از نکات مثبت 97 باتری این گوشیه که در مکالمه مداوم تا حدود 8 ساعت و نیم دوام میاره و در صورت استفاده معمولی تا 4 روز هم دوام میاره

حافظه و اینترنت:

n97 از لحاظ حافظه جایی برای بحث نزاشته چون با حافظه وحشتناک 32 گیگا بایت هر چیزی رو که میخواید با خودتان داشته باشید چون اگه 32 گیگ رو هم پر کنید گوشی کند نمیشه راستی داشت یادم میرفت از نظر سرعت کلی گوشی 97 بسیار خوب عمل میکنه و سرعت گوشی بالاست
اما اینترنت موردی که یکی از دلایل ساخت n97 بوده چون با استفاده از صفحه کلید 97 که عینا شبیه به کامپیوتر هست به راحتی میتونید در اینترنت به گشت و گذار بپردازید جالب تر اینکه سرعت 97 در اینترنت هم یکی از قابلیت هاشه که سرعتش از همه برندهای نوکیا بیشتره

-----------------------------------------------------------------------
قیمت این گوشی در حال حاضر 615000 هزار تومان است
-----------------------------------------------------------------------

کلام آخر :

n97 انتخاب مناسبیه برای افرادی که به حافظه بالا و اینترنت سریع و صفحه نمایش بزرگ و تاچ اسکرین بودن علاقه دارن .