SABA
مهمان گرامی به انجمن صبا خوش آمدید.

شما در حال مشاهده انجمن به صورت مهمان هستید که در این حالت دسترسی های لازم برای استفاده کامل را ندارید. با عضویت رایگان شما قادر به مشارکت در بحث ها , دانلود فایل ها , ارسال مطلب و نظرخواهی و ... خواهید شد. مراحل ثبت نام آسان و سریع می باشد , همین ثبت نام حالا کنید!

اگر کلمه عبور خود را فراموش کرده اید آن را بازیابی کنید.
اگر در مراحل ثبت نام یا ورود به انجمن با مشکل مواجه شدید با ما تماس بگیرید.


منچستر يونايتد

اذهب الى الأسفل

منچستر يونايتد

پست من طرف Da77 في 11/20/2009, 19:51

منچستر يونايتد manchester united

رئيس باشگاه : پيتر كنيون
استاديوم : اولدترافوردسايت رسمي باشگاه :www.manutd.com

پيراهن : قرمز و آبيسرمربي : الكس فرگوسن


بدون ترديد منچستر را بايد يكي از شهرهاي بزرگ و مطرح در زمينه امكانات ورزشي در جهان قلمداد كرد. اين شهر با داشتن موقعيت عالي تجاري واستاديومي زيبا، چون اولدترافورد كه در سراسر انگلستان مطرح است، تا به حال ميزباني موفقي را انجام داده كه آخرين بار آن بازي فينال ليگ قهرمانان اروپا در سال (2002-2003) بين تيمهاي يوونتوس و ميلان بود. اما استاديوم اولدترافورد كه هم اكنون 68000 نفر گنجايش دارد عاملي بوده تا شهر منچستر هميشه در زمينه فوتبال و امكانات زبانزد خاص و عام باشد.


با اين حال نبايد توفيق منچستر را از لحاظ فوتبال تنها به اين استاديوم اختصاص داد و بايد عواملي چون باشگاههاي حرفه اي كه بالغ بر8 تيم است را به آن اضافه كرد.البته موفقيت اين شهرتجاري تنها به خاطر فوتبال نيست، بلكه بايد عواملي ديگرچون انقلاب صنعتي كه براي اولين باردراين شهر روي داد و از منچستر شهري مدرن( كاتن پوليس) ساخت را در آن سهيم كرد. از لحاظ منابع تفريحي و ورزشي ، منچستر بعد از دوران تجدد تقريبا به شهري كامل بدل شده است. در حال حاضر ( قرن 21) با كاملتر شدن اين مجموعه و اضافه شدن مراكز تفريحي كه در سراسر اين شهر وجود دارد خود را از لحاظ توريستي بودن زبانزد خاص و عام كرده است.اكنون اين شهر بيش از 43000 صندلي در تئاترها و 56 موزه و گالري دارد كه در نوع خود بي نظير است . به لحاظ تاريخي نيزاين شهر با وجود بناهاي دوران ملكه ويكتوريا مطرح بوده و عاملي را بوجود آورده تا همگان از آن بعنوان يك شهر درجه اول ياد كنند.جاذبه ها

تاريخ منچستر از رومن ها شروع و تا قطب اقتصادي كنوني كه بر صنعت پنبه اتكا دارد ادامه مي يابد. اما علاوه بر تاريخي بودن ، اماكن بسيار زيبايي كه در اين شهر و به خصوص كسفيلد هويتيج در قسمت جنوب دينزگيت وجود دارد در نوع خود جالب توجه است.


در آنجا شاهد خرابه هايي از دژهايي كه در مركز آبراه ها قرار دارند خواهيد بود كه واقعاً قابل ستايش است. اما علاوه بر اين منطقه اگر كمي از كسفيلد دور شويم به موزه علوم و صنعت كه جاذبه اي بسيار زيبا به شهر داده و شامل به تصوير كشيدن تاريخ چاپ، الكتريسيته و صنعت نساجي در دوره هاي مختلف است بر مي خوريم كه در نوع خود بي نظير است. از جمله آثاري كه درآنجا قابل اشاره است بدون ترديد آثار نقاشي بزرگ ال اس لاوري است كه چشمها را به خود خيره مي كند. علاوه بر اين جذابيتها هتل شهر منچستر نيز كه اثر به جا مانده از دوران ملكه ويكتوريا محسوب مي شود بنايي جالب است . اين بناي زيباي دوران نئوگوتيك توسط آلفرد واترهاوس بنا شد و ساخت آن تا سال 1877 ادامه يافت و سبب شد تا صنعت شهر و مردم سختكوش بار ديگر توانمندي ها و لياقت خود را در اروپا و حتي جهان به اوج برسانند.
مشخصات يونايتدها

اما شهرمنچستراز لحاظ تيمهاي باشگاهي نيز در سطح جهان مطرح است. با وجود باشگاه بزرگ منچستر يونايتد اين روزها همه ، اين شهر را مي شناسند. پايه باشگاه در سال 1878 و با نام نيوتاون هلث LYR متعلق به كاركنان راه آهن به طور رسمي بنا شد . در ابتدا اين تيم با بازيكناني كه بيشترعضو شركت راه آهن بودند وارد ميادين مسابقات شد و با كار و تلاش فراوان تيم در سال 1892 به ليگ انگليس ملحق شود. بعد از چند سال حضور در ليگ در سال 1902 اين تيم شكست شد . با وجود اين آنها نااميد نشدند و با تلاش فراوان توانستند بر مشكلات فائق آيند و امروز به يكي از تيمهاي ثروتمند و معروف جهان بدل شوند. آنها بعد از آن زمان تا سال 1945 با افت و خيز زيادي مواجه بودند تا اينكه در آن سال با آمدن مربي فهيمي چون "سرمت بازبي " و تحولات مثبت او به يكي از تيمهاي خوب در ليگ مبدل گرديدند و وضعيت نسبتاً مناسبي پيدا كرد.

اما اگر بخواهيم به اين پرسش كه چگونه يونايتد به صورت تيم فعلي درآمدند؟ پاسخ دهيم بايد اين نكته را باور داشته باشيم كه تيم فعلي آنها حاصل تلاش 25 سال كار سخت مربيان بود. با اين وجود آنها بعد از سال 1945 شروع به پيشرفت عجيبي كردند و حتي حادثه غم انگيز سال 1958 كه درآن بيشتر شاگردان مربي موفق آنها- بازبي – بر اثر سانحه هوايي كشته شدند هيچ تاثيري در آن روند ايجاد نكرد وعاملي را به وجود آورد تا بازبي با بازماندگان آن سانحه تيم خود را از نو بسازد و عامل قهرماني غرور انگيزاين تيم در مسابقات جام قهرمان اروپا در فصل 68-1967 محسوب شود. اين افتخاري بود كه بازبي بعنوان اولين انگليسي موفق به انجام آن شد . اما اين پايان كارمنچستري ها نبود. آنها بار ديگر توانستند اين افتخار را در زمان سرآلكس فرگوسن در سال 1999 و در يك فينال سخت و بياد ماندني و تقريباً غيرممكن تكرار كنند وتيمشان را صاحب سومين افتخار اروپايي كنند. در آن زمان منچستر توانست در وقتهاي تلف شده نيمه دوم و در شرايطي كه هيچ اميدي به پيروزي نداشت، دو گل زيبا را به ثمر رساند كه در نوع خود بي نظير بود.اما آنها با اين كار علاوه بر اينكه موفق شدند خود را به يك افتخار بزرگ برسانند براي فرگوسن با تجربه نيز ارزش و اعتبار تازه اي خريدند و او توانست به شهرتي هم سطح مربي موفق و اسطوره اي گذشته تيم دست يابد.


معرفي استاديوم

درحال حاضراستاديوم اولدترافورد كه معمولا ميزبان بازي هاي بزرگ بوده با گنجايش68000 نفريكي از بزرگترين استاديوم هاي اروپا به شمار مي آيد. اين مجموعه به حدي زيبا و با امكانات عالي است كه سربابي چارلتون به آن لقب تئاتر روياها را داده .اما جايگاه تماشاگران در اين استاديوم كه در قسمت شمالي واقع شده بزرگترين سقف بي ستون را در سراسر اروپا از آن خود كرده است.


علاوه بر اين جايگاه محلهاي زيبايي چون موزه يونايتد، رستوران رد كافي ، اتاق ويژه جام ها و قسمت اداري در اين قسمت واقع شده و شكل بسيار مناسبي به آن داده است. اما قسمت جنوبي اين استاديوم نيز بسيار توسعه يافته و چشمها را بخود خيره مي كند. در قسمت شرقي فروشگاه بسيار بزرگي واقع شده و در قسمت غربي نيز كه بيشتر به استرتفورداند معروف است درسالهاي اخير تغييرات وسيعي داده شده و با رديف هايي اضافه شده كه آن را بسيارممتاز كرده است.


ازجمله آثاري كه در اين قسمت ديده مي شود. بدون ترديد مجسمه دنيس لا اسطوره تيم منچستر يونايتد است كه ابهت خاصي به اين استاديوم داده است.

من يوها 15 بار موفق به قهرماني در ليگ برتر شده اند كه اين از ركورد ليورپول كه 18 بار قهرمان شده اند 3 مرتبه كمتر است. منچستريها در سالهاي 1908، 1911، 1952، 1956، 1957، 1965، 1967، 1993، 1994، 1996، 1997، 1999، 2000، 2001 و 2003 به مقام قهرماني ليگ برتر باشگاههاي انگليس دست يافته اند.افتخارات منچستر با حضور سرمست باسبي در گذشته و سرآلكس فرگوسن در حال حاضر به دست آمده است.يكي از حوادث ناگواري كه براي تيم منچستر رخ داد ، درگذشت نه بازيكن اين تيم در سانحه سقوط هواپيما بود كه اسكلت اصلي تيم منچستر را متلاشي ساخت ، ولي سرمست باسبي تيم را مجدداً احيا نمود.

منچستريها در جام حذفي باشگاههاي انگليس هم يكي از پرافتخارترين تيمها به شمار مي آيند به طوريكه ده عنوان قهرماني اين مسابقات را در كارنامه خود دارند.


سرخ پوشان منچستر در سالهاي 1909، 1948، 1963، 1977، 1983، 1985، 1990، 1994، 1996، 1999 جام قهرماني مسابقات حذفي را به كلكسيون افتخارات خويش اضافه نموده اند.

شياطين سرخ فوتبال، در مسابقات اروپايي هم از تيمهاي مدعي به شمار مي آيند.

قرمز پوشان در سالهاي 1999، 1968 جام باشگاههاي اروپا را فتح كردند و در سال 1991 به جام برندگان جام اروپا و جام برتر اروپا دست يافتند .

از جمله اسطوره هاي اين تيم مي توان به بابي چارلتون، جرج بست ، پيتراشمايكل، برايان رابسون، ديويد بكهام و اريك كانتونا و در رأس همه آنان سرمست باسبي و سرآلكس فرگوسن اشاره نمود.

اينك رهبري تيم را سر آلكس فرگوسن اسكاتلندي بر عهده دارد كه نزديك به 15 سال در اين سمت مشغول به كار است و منچستر را به يكي از بهترين تيمهاي جهان فوتبال مبدل ساخته و همواره با استفاده از بازيكنان جوان كه از تيمهاي پايه اي باشگاه انتخاب و به كار گرفته است، قهرمانيهاي زيادي را براي منچستر به ارمغان آورده است و خود را در زمره بهترين مربيان جهان قرار داده است
avatar
Da77
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تعداد ارسال ها : 2581
متولد ماه : شهریور

تاریخ عضویت : 2009-11-06
سن : 31

محل سکونت : شیراز
حالت من : گیج شدم

خواندن مشخصات فردي http://www.saba1.org

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: منچستر يونايتد

پست من طرف Da77 في 11/20/2009, 19:53

avatar
Da77
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تعداد ارسال ها : 2581
متولد ماه : شهریور

تاریخ عضویت : 2009-11-06
سن : 31

محل سکونت : شیراز
حالت من : گیج شدم

خواندن مشخصات فردي http://www.saba1.org

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد